Pałac w Bukowcu położony jest w centralnej części okazałego kompleksu pałacowo-parkowego, który znajdziemy w dolnej części Bukowca, przy drodze do Karpnik.

Przełomową datą w dziejach posiadłości był rok 1785, w którym dobra w Bukowcu zakupił Fryderyk Wilhelm von Reden. Ten dynamiczny, gruntownie wykształcony człowiek o szerokich zainteresowaniach, oraz artystycznych aspiracjach, dokonał zasadniczych zmian na terenie posiadłości, zmieniając zaniedbany majątek w kwitnące, przynoszące znaczne dochody gospodarstwo. W 1790-1880 przeprowadził modernizację dworu, od tej pory pałac charakteryzuje styl neoklasycystyczny, zyskuje na znaczeniu i wielkości. Dodatkowo wzniósł szereg budowli folwarcznych oraz założył park, którego sława wyszła poza granice Śląska. Dzięki różnym znajomością właścicieli, Bukowiec stał się ośrodkiem życia kulturalnego i towarzyskiego. W tym okresie do Bukowca przyjeżdżali goście z całej Europy. Byli to między innymi poeta Johann Wolfgang Goethe, czy niemiecki malarz Caspar David Friedrich. Po śmierci żony hrabiego w roku 1854 majątek odziedziczyła Maria von Riedesel i należał on do jej spadkobierców aż do końca II wojny światowej.

Pałac w Bukowcu i Ornamental Farm to idealne miejsce do spędzenia czasu wolnego na łonie natury. Na terenie wsi można odwiedzić liczne punkty widokowe z charakterystyczną zabudową jak Świątynia Ateny z zapierającym dech widokiem na Śnieżkę, Wieża Widokowa, z której turyści podziwiają rozległy krajobraz Karkonoszy i Rudaw Janowickich, Opactwo z widokiem na Kąpielnik zwanym Wielkim Stawem, Pomnik Klobera czy Dom Ogrodnika. Wokół Bukowca znajduje się kilkanaście kilometrów ścieżek spacerowych, szlaków turystycznych i rowerowych, wzdłuż których rozmieszczone są tablice informacyjno-edukacyjne.