Największą atrakcją Bukowca jest okazały park krajobrazowy, założony przez hrabiego pruskiego Fryderyka Wilhelma von Reden na przełomie XVIII i XIX wieku.

Do wielu zachowanych zabytków zdobiących park należy Herbaciarnia, nazywana Świątynią Ateny. Budowla została wzniesiona w 1804 roku, na wzór greckiej świątyni i była prezentem dla hrabiny von Reden. Jest położona na wzniesieniu, z którego roztacza się spektakularny widok na Śnieżkę i Karkonosze. Herbaciarnia jest obecnie wizytówką Parku.

Następną godną zobaczenia atrakcją jest Dom Ogrodnika, który został wzniesiony w roku 1797 roku i był pierwszą budowlą w parku. Uwagę przyciąga poprzez ciekawy kształt dachu budynku. Z Herbaciarni i Domu Ogrodnika została poprowadzona droga prowadząca do Wieży Widokowej, nazywanej również Strażnicą. Ze szczytu wieży można podziwiać wspaniałą panoramę od Karkonoszy po Rudawy Janowickie. Wejście na wieże możliwe jest przez cały rok.

Niedaleko na zboczach góry Mrowiec znajdują się ruiny neogotyckiej budowli zwanej Opactwem. Powstał jako pawilon ogrodowy, a w roku 1815 zostało przekształcone w mauzoleum. Z wzniesienia rozciąga się widok na staw Kąpielnik, po którym to można pływać łódką. W pobliżu parku znajduje się zespół folwarczny powstały na początku XIX wieku. Na folwark składają się dawny browar, budynek zarządu, stodoła oraz Budynek Podkowy. W Stodole działa kawiarenka ze sklepikiem oferującym regionalne produkty. Organizowane są w niej wydarzenia artystyczne. W budynku dawnego Browaru otworzono muzeum „Tajemniczy Las”, prezentujące bogactwo przyrodnicze Kotliny Jeleniogórskiej oraz historię myśliwską.

Park i folwark w Bukowcu stanowią idealne miejsce do spędzania wolnego czasu na łonie natury, w otoczeniu niezwykłej architektury. Jest to miejsce organizowania szeregu imprez kulturalnych oraz edukacyjnych. Park jest ogólnodostępny, istnieje możliwość zwiedzania go z przewodnikiem.